Naprawa laptopów i komputerów, bezpłatny dojazd m.in. na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Malborka, Pruszcza Gdańskiego i Starogardu Gd.

Serwis i naprawa komputerów stacjonarnych

Kompleksowy serwis i naprawa komputerów stacjonarnych

Najczęstsze problemy i zgłoszenia napraw komputerów, jakie otrzymujemy to:

Diagnoza

Różne przyczyny problemów z komputerem

Naprawa komputerów stacjonarnych i laptopów - Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Starogard Gd., Malbork, Pruszcz GdańskiCzęsto zdarza się, że różne uszkodzenia i problemy z komputerem objawiają się w podobny sposób. Dla przykładu, brak obrazu na monitorze niekoniecznie oznacza problem z kartą graficzną. Wolno działający system operacyjny nie oznacza, że mamy za mało pamięci czy zbyt wolny procesor.

Dlatego, aby poprawnie zdiagnozować usterkę lub problem z komputerem, niezbędne jest przeprowadzenie stosownych działań i testów diagnostycznych. Dzięki nim, w wielu przypadkach bardzo dokładnie jesteśmy w stanie określić, jakie jest podłoże problemów występujących w pracy komputera. Aby naprawa komputera przebiegała sprawnie, musimy odpowiednio się do niej przygotować.

Brak obrazu

Serwis i naprawa komputerów – brak obrazu na monitorze

Przyczyn braku obrazu na monitorze może być kilka – począwszy od bardzo prozaicznych, do bardziej zaawansowanych:

 • Brak obrazu. Naprawa komputerów stacjonarnych i laptopów - Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Starogard Gd., Malbork, Pruszcz Gdańskinieodpowiednio podłączony przewód sygnałowy do komputera lub monitora
 • uszkodzony przewód sygnałowy prowadzący od karty graficznej komputera do monitora
 • uszkodzone gniazdo wizyjne w komputerze / karcie graficznej / monitorze
 • niesprawny układ chłodzenia karty graficznej prowadzący do jej przegrzewania
 • uszkodzenie elektryczne lub mechaniczne karty graficznej
 • niesprawne pamięci RAM w komputerze
 • niesprawny układ BIOS w komputerze (na płycie głównej)
 • błędna konfiguracja BIOS w komputerze
 • inne uszkodzenie związane z płytą główną komputera lub innym osprzętem / składnikiem komputera

Niebieski ekran

Serwis i naprawa komputerów – niebieski ekran

Blue Screen of Death, czyli popularny „niebieski ekran”, to bardzo ważna informacja ze strony naszego komputera, która informuje nas, że w celu uniknięcia uszkodzenia komputera, został on awaryjnie wyłączony. Przyczyn niebieskiego ekranu może być bardzo wiele – jeśli takowy niebieski ekran nam się pojawia, najlepszym wyjściem jest zapisanie kodu błędu, który w trakcie jego wyświetlania ujrzymy i zgłoszenie się do nas celem weryfikacji jego przyczyn i naprawy komputera, np.:

Niebieski ekran. Naprawa komputerów stacjonarnych i laptopów - Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Starogard Gd., Malbork, Pruszcz Gdański

Niebieski ekran może być wywoływany przez problemy zarówno ze sprzętem, jak i z oprogramowaniem. Część z błędów można łatwo wyeliminować zapoznając się z dokumentacją firmy Microsoft dotyczącą kodów błędów, część należy usunąć poprzez sprawdzanie potencjalnych komponentów komputera i składników systemu, które mogą go wywoływać.

Jeśli zignorujemy problemy wskazywane przez niebieski ekran, możemy doprowadzić do uszkodzenia sprzętu i bardziej kosztownej naprawy komputera, niż gdybyśmy zgłosili problem przed awarią. Trzeba zawsze pamiętać, że identyfikowanie problemów z komputerem i oprogramowaniem oraz ich szybkie eliminowanie, jest zawsze tańsze i szybsze niż serwis komputera po wystąpieniu usterki.

Restartowanie i wyłączanie

Serwis i naprawa komputerów – restartowanie i resetowanie

Naprawa komputerów stacjonarnych i laptopów - Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Starogard Gd., Malbork, Pruszcz GdańskiKomputery mają wbudowanych wiele mechanizmów, które zabezpieczają je przed uszkodzeniem w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów ze sprzętem lub oprogramowaniem.

Podobnie jak niebieski ekran, tak i wyłączanie się komputera lub restartowanie się go oznacza dla nas informację, że występuje poważny problem, któremu należy się przyjrzeć. Za te problemy może być odpowiedzialny m.in.:

 • niesprawny układ chłodzenia procesora wewnątrz komputera – np. nie pracujący wentylator, pasta termo-przewodząca, która straciła swoje właściwości lub niepoprawnie skonfigurowany BIOS
 • niesprawny zasilacz komputera – nie utrzymuje odpowiedniego napięcia, przegrzewa się lub powoduje inne zakłócenia pracy komputera
 • niesprawne pamięci RAM w komputerze
 • problem z systemem operacyjnym komputera lub oprogramowaniem
 • brak poprawnego odprowadzania ciepła z obudowy komputera

Powolna praca

Serwis i naprawa komputerów – powolna praca komputera

Skuteczna i szybka naprawa komputerów stacjonarnych i laptopów - Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Starogard Gd., Malbork, Pruszcz GdańskiNajczęstszym problemem naszych klientów jest powolna praca komputera. Czasami klienci sądzą, ze z powodu wieku, komputer nie jest już w stanie pracować wydajnie.

Ale jak to możliwe? 5 lat temu pracował szybko, a teraz już nie? „Zestarzał się?” Oczywiście, że nie. Czasami wystarczy kilka zabiegów odmładzających, aby przywrócić komputer do pierwotnej wydajności, a dzięki nowym dyskom SSD spowodować, że będzie pracował niewiarygodnie szybko – szybciej niż w dniu zakupu.

Naprawa komputera w tym przypadku to tak naprawdę diagnoza, jakie elementy komputera i oprogramowania są najsłabszym ogniwem oraz w jakim obszarze użytkowania klient chciałby uzyskać największy wzrost wydajności. Polecamy odpowiednie usprawnienia i modernizacje oraz przeprowadzamy optymalizację systemu, komputera i oprogramowania.

Wirusy, malware i inne konie trojańskie

Serwis i naprawa komputerów – szkodliwe oprogramowanie

Skuteczna i szybka naprawa komputerów stacjonarnych i laptopów - Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Starogard Gd., Malbork, Pruszcz Gdańsk. Usuwanie wirusówi

Szkodliwe oprogramowanie, czyli wirusy, konie trojańskie, malware, ransomware i inne narzędzia do szpiegowania to prawdziwa plaga internetu. Niestety, czasami nawet jeśli stosujemy podstawowe zasady bezpieczeństwa, nasz komputer nie jest w pełni bezpieczny.

Dlatego nie dziwimy się, gdy zgłasza się do nas klient z prośbą, by odwirusować mu komputer lub pomóc w jego zabezpieczeniu. Czasami zdarzają się takie przypadki, gdzie jedynym wyjściem jest przeinstalowanie systemu operacyjnego komputera, jednak w większości zgłoszeń jesteśmy w stanie naprawić komputer i doprowadzić go do porządku.

Pomagamy również odpowiednio zabezpieczyć się klientowi na przyszłość – zarówno przy pomocy oprogramowania płatnego, jak i bezpłatnego dla użytkowników domowych, a także doradzając stosowne modyfikacje w sprzęcie i komputerowej sieci domowej.

Modernizacja lub zakup nowego komputera

Serwis i naprawa komputerów – modernizacja komputera

Serwis, modernizacja, naprawa komputerów stacjonarnych i laptopów - Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Starogard Gd., Malbork, Pruszcz Gdańsk. W chwili obecnej komputery są na tyle wydajne, że nie zawsze by uzyskać wyższy komfort pracy na komputerze, musimy zakupić nowy sprzęt. Nierzadko wystarczy wymiana odpowiednich komponentów komputera lub zmiana oprogramowania, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty za rozsądną cenę.

Klucz tkwi w rozpoznaniu potrzeb klienta – znając Państwa potrzeby, możemy doradzić jakie rezultatu są do uzyskania w określonym budżecie. Jeśli zaś uznamy, że inwestowanie w starą jednostkę nie ma większego sensu – wówczas przygotujemy ofertę zawierającą kilka zestawów komputerowych w różnych cenach; tak, aby wybór zawierał się w wymaganiach i budżecie, jakim Państwo dysponujecie.

Ponadto oferujemy także pełen asortyment osprzętu komputerowego – zarówno nowego, jak i poleasingowego. Drukarki, skanery, urządzenia wielofunkcyjne czy monitory – jesteśmy w stanie doradzić i pomóc z zakupem takiego urządzenia, z jakiego będą Państwo zadowoleni.

Bezpłatny dojazd do klienta

Bezpłatny dojazd do klienta, m.in.: Gdańsk, Gdynia, Tczew, Sopot, Malbork, Starogard i Pruszcz Gd. 

W ramach naszej oferty znajdą Państwo szereg usług z zakresu serwisowania i naprawy komputerów stacjonarnych. Nasze usługi świadczymy na terenie województwa Pomorskiego – dla klientów w promieniu 65 km od Tczewa proponujemy bezpłatny dojazd – m.in. w Gdańsku, Gdyni, Tczewie, Sopocie, Starogardzie i Pruszczu Gdańskim czy Malborku. Istnieje także możliwość osobistego odwiedzenia nas w Tczewie lub zostawienie sprzętu w placówce w Sopocie.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Bezpłatny transport sprzętu kurierem

Bezpłatny transport kurierem na terenie całego kraju

Dla klientów w większej odległości od naszej centrali w Tczewie, mamy alternatywne rozwiązanie w postaci transportu komputera kurierem od Państwa do serwisu i z powrotem. Ta usługa jest również nieodpłatna (dla paczek do 5 kg).

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Działamy na terenie województwa Pomorskiego – świadczymy usługi dla klientów z Tczewa, Gdańska, Gdyni, Sopotu i w promieniu 60 km od Tczewa. Oferujemy bezpłatny dojazd do klienta oraz nieodpłatny transport sprzętu kurierem na zasadzie door-to-door.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu.

Paste your AdWords Remarketing code here